collapse

Autor Wątek: Orange Sim-lock  (Przeczytany 4782 razy)

18-12-2014, 19:59:26
Przeczytany 4782 razy

MESSIAH

 • *****
 • Information Offline
 • Full Member
 • Administrator
 • Wiadomości: 187
  • Zobacz profil
  • Don't let errors.win
 • Miejscowość: Gorlice
 • Specjalizacja: Komputery/Elektronika
Orange Sim-lock
« dnia: 18-12-2014, 19:59:26 »
Chciałbym poruszyć problem z Sim-lock'iem w sieci komórkowej Orange. Kupiłem telefon z Sim-lock na wolnym rynku czyli na allegro i dzięki temu wiemy że telefon ma legalnie nowego właściciela. Teraz telefon jest moją własnością i posiada blokadę, która uniemożliwia jego użytkowanie. Przeprowadziłem rozmowę z Orangem na FaceBook'u. Oto zapis rozmowy:
[scrollbox]
Ja
Cytuj
Witam. Czy mogę ściągnąć simlocka za darmo po skończonej umowie. Stary telefon Nokia 500. Kupiłem ją na allegro.
Orange
Cytuj
Koszt zdjęcia blokady to 77 zł. Opłata ta wynika z Cennika naszych usług.
Ja
Cytuj
Ale czemu mam płacić za ściągnięcie Sim-lock'a? Kupując od kogoś nie wiedziałem że zdjęcie Sim-lock'a u was kosztuje.
Orange
Cytuj
Nie wiemy jakie ustalenia były przekazane przy sprzedaży jednak z naszej strony możemy potwierdzić, że w przypadku chęci zdjęcia blokady usługa jest płatna 77 zł
Ja
Cytuj
W ogłoszeniu była informacja Sim-lock. Nie wiedziałem wtedy że pobieracie jakąś prowizję z tego tytułu. Dowiedziałem się o tym za późno i nie mogłem już zwrócić telefonu. Więc postanowiłem poczekać do skończenia umowy. Umowa wygasła kilka miesięcy temu i co teraz? Mam zapłacić 77 zł?
Orange
Cytuj
Jeśli zlecisz zdjęcie blokady w naszym salonie, pobrana zostanie od Ciebie opłata w wysokości 77 zł, nawet po zakończeniu umowy. Jak pisaliśmy wyżej, opłata ta wynika z Cennika naszych usług.
Ja
Cytuj
Proszę przestać pisać kwotę zdjęcia Siml-lock. Widzę, że temat simlock dla was jest jak płachta na byka i w każdym poście piszecie 77 i tak w kółko. Mniejsza o to. Problem jest taki, że jak kupowałem telefon to nie widziałem żadnego cennika i nie podpisywałem z wami żadnej umowy. Telefon był na umowie i przez okres jej trwania był wasz własnością teraz gdy umowa wygasła telefon jest mój i Sim-lock ogranicza jego użytkowanie.
Orange
Cytuj
Osoba, która zawiera umowę i kupuje sprzęt u nas akceptuje jego specyfikację oraz posiadanie blokady czy sposoby jej zdjęcia. Podczas, gdy użytkownik sprzedaję telefon innej osobie nie jesteśmy stroną i nie mamy wpływu na informację, które zostały przekazane
Ja
Cytuj
Ja jako osoba nabywająca telefon nie podpisuję żadnej umowy w której wyrażam zgodę na ściągnięcie Sim-locka odpłatnie w wysokości 77zł nawet po wygaśnięciu umowy, którą podpisał były właściciel. Dlaczego mam płacić za byłego właściciela jakieś zobowiązania pod którymi on się podpisał? Proszę zmienić zapis w umowie i dopisać iż jeśli nabywca sprzeda telefon osobie trzeciej telefon i nowy właściciel przyjdzie w celu zdjęcia Sim-lock w trakcie trwania umowy wtedy kwotą operacji zostanie obciążony abonent a jeśli przyniesie telefon po wygaśnięciu umowy wtedy blokada zostanie zdjęta za darmo.
Orange
Cytuj
Zdjęcie blokady Simlock to nie jest zobowiązanie a usługa dodatkowo płatna dla każdej osoby, która chce z tego skorzystać niezależnie czy aktualnie jest naszym klientem czy nie
Ja
Cytuj
Gwarancja to też usługa - może też wam za nią zapłacić? Zapłaciłbym za ściągnięcie blokady jeśli wcześniej na moje życzenia kazałbym sobie założyć waszego Sim-lock'a. To wy zakładacie blokadę i każecie sobie płacić dodatkowo za usługę jej zdjęcia. Przepraszam że zapytam: CZYJĄ WŁASNOŚCIĄ JEST TELEFON PO WYGAŚNIĘCIU UMOWY!?
Orange
Cytuj
Klient wybierający sprzęt u nas decyduje się na jego specyfikację oraz założoną blokadę. Zdjęcie Simlocka to usługa dodatkowa i dobrowolna i nie ma obowiązku z niej korzystania. Jeżeli decydujesz się na zdjęcie takiej blokady u nas to cena jest jak podaliśmy wcześniej. Gwarancja nie jest przez nas świadczona a przez producenta.
Ja
Cytuj
Do kogo należy urządzenie po wygaśnięciu umowy pytam ponownie!
Orange
Cytuj
Urządzenie od zakupu należy do nabywcy i nabywca może z nim zrobić co chce w tym zadecydować czy zdejmuje blokadę czy nie. Klient kupując od nas sprzęt decyduje się na daną specyfikację w tym Simlocka, Ty odkupując sprzęt również kupujesz go ze specyfikacją jaką może Ci przedstawić szczegółowo osoba od której odkupujesz telefon.
[/scrollbox]

Napisałem również email doUOKiK o następującej treści:
Cytuj
Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie zakupu telefonu komórkowego od osoby, która ten telefon zakupiła na abonament w sieci Orange. Ta osoba uprzedziła mnie o Sim-lock'u lecz nie wspomniała mi o opłacie w wysokości 77zł nawet po wygaśnięciu umowy. Nie wiedząc o tym zakupiłem telefon a blokada mi nie przeszkadzała bo miałem numer w Orange, natomiast teraz zmieniłem sieć i nie mogę korzystać swobodnie z telefonu(leży nie używany w szufladzie). Jak wiadomo ta sieć cieszy się blokowaniem telefonów poprzez Sim-lock co uniemożliwia swobodne korzystanie z telefonu. Po wygaśnięciu umowy telefon jest moją własnością i tutaj nastaje pytanie - Dlaczego sieć Orange nie zdejmuje blokady po wygaśnięciu umowy? Skoro oni ją zakładają to niech oni ją zdejmują po wygaśnięciu umowy. Dlaczego to ja mam płacić za usunięcie blokady, którąś założyła sieć GSM? Przecież telefon jest moją własnością i posiada Sim-lock'a co uniemożliwia jego swobodne użytkowanie. Proszę naświetlić mi sytuację w tej sprawie.
UOKiK do dnia dzisiejszego nie odpisał nic w tej sprawie. Więc postanowiłem napisać emaila do UKE
Cytuj
Zakupiłem telefon na allegro.pl kilka lat temu od osoby prywatnej, która kupiła ten telefon w abonamencie sieci Orange. Kupiłem go gdy jeszcze posiadałem numer w sieci Orange aktualnie przeniosłem numer do sieci Play. Umowa wygasła na telefon około 1 roku temu. Sieć Orange żąda ode mnie 77zł za zdjęcie sim-locka. Dlaczego jako nowy nabywca telefonu(nie podpisywałem żadnej umowy z Orange i nie zgadzałem się na ich blokadę sim-lock)jestem zmuszany do uiszczenia opłaty w przeciwnym wypadku telefon jest nie nadaje się do użytkowania i leży w szafce od ponad 6 miesięcy ze względu na blokadę. Portal allegro.pl nie informował mnie przed zakupem iż aby zdjąć blokadę sim-lock po zakończonej umowie będę musiał wpłacić 77zł. Jednym słowem sieć Orange robi co chce. Z innymi sieciami nie miałem takiego problemu - ściągały blokadę po zakończonej umowie bez zbędnych pytań(skończyła się umowa? Ściągamy blokadę!). Proszę o interwencję w tej sprawie. Nagłośnię sprawę aby inni pokrzywdzeni przyłączyli się do tego protestu.
« Ostatnia zmiana: 16-01-2015, 14:06:22 wysłana przez MESSIAH »
Life's a Bitch and I'm customer without wallet

 

* Nowe posty

Can you help me translate wysłana przez rardHedIK
[ 7-12-2019, 13:10:42]

* Reklama

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2019, SimplePortal