collapse
  • Minikomputery 5 1
Currently:  

Autor Wątek: Minikomputery  (Przeczytany 1025 razy)

1-09-2017, 17:06:06
Przeczytany 1025 razy

pspsga

  • *
  • Information Offline
  • Newbie
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Minikomputery
« dnia: 1-09-2017, 17:06:06 »
MAŁE KOMPUTERY

Ostatnio co raz popularniejsze stają się znane w wielu państwach minikomputery firmy RASPBERRY PI.  Stały się one sławne(np. w Stanach Zjednoczonych) dzięki swojej wielkości oraz cenie za jaką możemy te urządzenie nabyć. Obecnie możemy nabyć wiele typów tego urządzenia. Ważnym argumentem potwierdzającym tą sławę jest to , że dzięki temu urządzeń możemy stworzyć wiele innych elektronicznych gadżetów.


Najciekawsze urządzenia do zrobienia dzięki minikomputerowi Raspberry:
•   podstawowa funkcja , czyli zwykły kompueter
•   tablet
•   smartfon
•   konsola starego typu (np. pegasus)
•   alarm domowy antywłamaniowy
•   darmowy hosting stron www itp..
•   smartwatch
•   aparat
•   wiele rozmaitych robotów
•   i wiele więcej ....

Dodatkowo na naszej stronie planujemy wprowadzić serię poradników , dzięki którym sami będziecie mogli stworzyć jeden z wyżej wymienionych ciekawych gadżetów. Planujemy pisać ale także specjalnie nagrywać dla was owakie tutoriale . Dlatego jeśli jesteście chętni do piszcie śmiało w komentarzu lub w wiadomości do administratora strony. Nie zapomnijcie dodać jakie urządzenie was interesuję. Postaram się każdego z was życzenie spełnić. 
Ile takie urządzenie kosztuje?

Na początek powinniśmy wybrać jeden z wielu typów tego urządzenia. Obecnie mamy możliwość zakupu urządzeń od generacji Raspberry Pi Zero do Raspberry Pi 3. Między tymi urządzeniami największą różnicę odgrywa procesor , ale znajdą się także małe zmiany między kolejnymi  rodzajami.

Obecnie najtańszym zestawem jest Raspberry Pi Zero , którego wraz ze wszystkimi potrzebnymi przedmiotami (nie wliczając karty SD) możemy nabyć za jedyne 88zł , w polskim sklepie! Co prawda ten model nie posiada modemu wifi , przez co możemy być skazani na brak internetu (jedynie jak ktoś podłączy kabel sieciowy).
Jednak wystarczy kupić odrobinę droższy model (za około 110zł bez karty SIM) i możemy już cieszyć się urządzeniem zawierającym modem WIFI , ale także Bluetooth , za pomocą którego możemy podłączyć między innymi smartfon , myszkę oraz klawiaturę.

Dodatkowo uważam , że nabycie tego urządzenia jest proste i bezpieczne , ponieważ nie musimy naszego minikomputera sprowadzać aż z Stanów Zjednoczonych lub Chin , ale możemy go nabyć w polskim sklepie internetowym w bardzo dobrej cenie. Dzięki temu , że sprzedawca ma siedzibę w Polsce będziemy mogli posiadać łatwiejszy kontakt , ale także ewentualne zwrot towaru czy gwarancję.[/size]Jakie jest oprogramowanie tego urządzenia?

Raspberry przeważnie używa oprogramowania Linux. Jeśli natomiast nie znacie tego systemu to nie musicie się martwić , ponieważ jest on bardzo łatwy w obsłudze. Wielką zaletą tego , że to właśnie Pingwin jest dostępnym na tym minikomputerze jest fakt , że możemy wgrać na niego wiele różniących się od siebie oprogramowań. Na stronie Raspberry znajdziemy odnośnik do pobrania tych systemów. Jest to bardzo dobra funkcja , dzięki której między innymi możemy mieć system do oglądania wielu filmów za darmo , albo zupełnie odmienne oprogramowanie na którym będziemy instalować choćby gry z czasów naszego dzieciństwa.[/size][/color] 

* Nowe posty

Odp: [TIP] Jak pobrac filmy wideo ze strony ipla.pl wysłana przez StevenLex
[28-08-2018, 08:48:13]


Odp: [TIP] Jak pobrać filmy wideo ze strony ipla.pl wysłana przez jermako
[ 3-10-2017, 12:18:04]


Odp: [TIP] Jak pobrać filmy wideo ze strony ipla.pl wysłana przez koko6
[20-09-2017, 16:46:45]


[TIP] Maszyna domowej roboty do sortowania monet. wysłana przez MESSIAH
[19-09-2017, 20:56:12]


Minikomputery wysłana przez pspsga
[ 1-09-2017, 17:06:06]


Netflix Biblia ID – Wszystkie kategorie Netflix wysłana przez MESSIAH
[ 1-09-2017, 00:41:15]

* Reklama

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2018, SimplePortal