trybi.pl

Serwis => Motoryzacja => Samochody => Topic started by: MESSIAH on 17-05-2016, 20:40:45

Title: Uwaga na Klucz FORE FD-2600
Post by: MESSIAH on 17-05-2016, 20:40:45
Trafiłem na nierzetelnego sprzedawcę i chciałem rozreklamować klucz jak i podejście do klienta:

https://www.youtube.com/watch?v=kxf60wx3PIM

Quote from: mar111cin
Klucz FORE FD-2600 zakupiłem na allegro w firmie Kastor pneumatyka Brzesko podpisywanemu również jako sklep techniczny.

W celu wyeliminowania wąskich gardeł, podłączyłem klucz bezpośrednio do butli.
Niestety pierwsze próby działania skończyły się fiaskiem i został odesłany do sprzedawcy. Próbowałem wtedy działania z kluczem dynamometrycznym i nie dawał rady z odkręceniem śruby zakręconej na 140Nm. Śruby które sam zakręcił, również nie potrafi odkręcić. (na filmie raz mu się udało, taka mała złośliwość rzeczy martwych, wcześniej przed kręceniem filmu nie udało mu się to ani razu, a próbowałem kilkakrotnie)
Sprzedający twierdzi że mam za mały wąż, bo na 8mm to ten klucz nie pójdzie (wąż też u niego kupiłem i ma niby średnicę 10mm, czyli wniosek że zostałem oszukany również na wężu?)

Klucz nie osiąga nawet 1/5 swojej mocy, a podane w aukcji parametry są oderwane od rzeczywistości. Niestety, ale jak w aukcji było podane 680Nm, to chciałbym żeby ten klucz chociaż zbliżył się do tej wartości, baaa chociaż osiągnął ją w połowie, a nie w 1/5.

Sprzedawca za ten nowy klucz chce mi oddać 80% wartości!
cena jednej nasadki i przedłużki z tego zestawu wynosi prawie 40zł! (lepsza cena niż za honitona albo betę) na tyle sprzedający to wycenił i o tyle chciał mi obniżyć cenę klucza (kosztował 197zł) Klucza który był u mnie jeden dzień i okazał się być chłamem i odesłałem go natychmiast. Jak się dowiedziałem, to jedynym sposobem na sprawdzenie klucza, jest podłączenie do sprężarki i sprawdzenie czy się kręci - taki test sugeruje sprzedawca, użycie nasadek to już jest używanie klucza.

Quote from: mar111cin
To zdjęcie jak uszkodziłem nasadkę przysłane przez sprzedawce:
(http://i.imgur.com/J6VbdhR.jpg)

Link do aukcji : http://allegro.pl/show_item.php?item=6141515122
i kopia strony : http://i.imgur.com/n6WqMFf.jpg

Quote from: mar111cin
Dane techniczne tego klucza są wyssane z palca:

Quote from: mar111cin
Następnie możemy poczytać o jego zaletach:
"Profesjonalnie wykonany klucz pneumatyczny firmy FORE o wysokiej sile - maksymalny moment obrotowy 680 Nm. idealnie nadaje się do samochodów osobowych, busów, do każdego warsztatu profesjonalnego i domowego. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu oraz wykorzystaniu najlepszych materiałów klucz jest bardzo żywotny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Posiada 5-cio stopniową regulację obrotów oraz przełącznik kierunku obrotów. Rączka została pokryta gumą co pozwala na pewny chwyt bez obawy o wyślizgnięcie. Walizka jest bardzo trwała i posiada dobrze zaprojektowane zamknięcia.

FD-2600 wyposażony jest w podwójny udar, który jest niezbędny podczas pracy z przyrdzewiałymi i spieczonymi śrubami. Posiada dolny wydech powietrza, w rękojeści."

Niestety klucz nie jest ani odporny na zniszczenia mechaniczne, strach pomyśleć jakby miał się sprawdzić w pracy w warsztacie albo z busami, ani też nie jest przystosowany do pracy z "zapieczonymi śrubami" co stwierdził Pan Kastor w korespondencji mailowej, dostałem odpowiedź że mogę nim odkręcić co najwyżej kilka niezapieczonych śrub (kluczem pneumatycznym o momencie obrotowym 680Nm przypominam). Podawana butla 50L z kompresorem 115l/min też nie wystarcza - mój znacznie wydajniejszy nie wystarcza temu kluczowi co stwierdził sam sprzedawca Kastor, że mam za mały kompresor, niestety inaczej niż jest napisane w aukcji.... Mało tego, klucz zużywa więcej niż 250l/min - kompresor podający około 280l/min nie nadąża pompować butli podczas pracy klucza!

Sprzedający jest oderwany od rzeczywistości i nie potrafi wytłumaczyć własnego opisu aukcji, korespondencja mailowa to jest zbiór bredni.

Klucz reklamuję ponownie z tytułu niezgodności towaru z umową!

Całość zamieszczam też na wykopie, żeby trafiło do szerszego grona odbiorców, jak chcecie coś kupić w sklepie Kastor z miejscowości Brzesko, to radzę najpierw poczytać negatywne komentarze, doskonale opisują sprzedawcę.

Sprzedawca idzie mi na rękę proponując 80% zwrotu powołując się na to:

"Jeżeli Pan się nie zgadza z naszą decyzją to w pełni sprawny klucz możemy Panu odesłać.
Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 poz. 827) jako przedsiębiorca możemy domagać się odszkodowania za zużycie zwracanego towaru.
Przepis art. 23 ust. 4 ustawy o prawach konsumenta przewiduje bowiem, że „Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy”
Przepis ten precyzowany jest przez motyw 47 preambuły 2011/83/UE:
W celu stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towarów konsument powinien obchodzić się z towarami i sprawdzać je tylko w taki sam sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie.
Podsumowując każdy klient w naszym sklepie stacjonarnym nabywając klucz pneumatyczny ma możliwość podłączyć taki klucz do kompresora i sprawdzić go czy uruchamia się, jak działa zmiana obrotów, mocy itp. Nie ma możliwości testowania kluczy odkręcając koła. Zestaw, który Pan odesłał nosi ślady użytkowania na trzpieniu klucza do mocowania nasadek, nasadce rozmiar 19mm oraz na przedłużce. Niestety zestawu w takim stanie nie możemy przekazać do sprzedaży jako towar pełnowartościowy."

Jak widać Pan doskonale zna przepisy odnośnie zwrotów i już nie jednego klienta tym uraczył. (co widać w komentarzach na allegro).