Author Topic: [Poradnik] Jak kupować przedmioty na firmę?  (Read 2025 times)

Offline MESSIAH

• Administrator
  • Full Member
    • View Profile
    • Don't let errors.win
  • Miejscowość: Gorlice
  • Specjalizacja: Komputery/Elektronika
[Poradnik] Jak kupować przedmioty na firmę?
« on: 4-02-2015, 22:01:25 »
Jeśli często kupujesz jakieś przedmioty na firmę nie możesz odstąpić od umowy w ciągu 14 dni ponieważ nie masz wtedy statusu konsumenta!
Prosty przykład:
Mam mały problem. Kupiłem telewizor w sklepie internetowym na Fakturę Vat. Po sprawdzeniu i testowaniu telewizora postanowiłem go zwrócić ponieważ nie spełnia moich oczekiwań (złożyłem stosowne oświadczenie o odstąpieniu od umowy). Telewizor ma służyć do monitoringu mojego domu - czyli nie będzie miał związku z bieżącą działalnością gospodarczą. Moja firma nie posiada osobowości prawnej.
Sklep oczywiście odpisał w następujący sposób:
Szanowny Kliencie,

Informujemy, że w przypadku zawarcia Umowy sprzedaży jako firma/przedsiębiorca prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ramach tzw. 14 dniowego zwrotu nie przysługuje.

You are not allowed to view links. Register or Login umożliwiająca odstąpienie od umowy zawartej na odległość jest ustawą konsumencką, regulującą stosunki pomiędzy przedsiębiorcą a Konsumentem, czyli osobą fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Przykro mi, ale zgodnie z powyższym zwrot Towaru na tej podstawie nie jest możliwy.

UWAGA!
Kupując jakiś towar na firmową fakturę (FV) potwierdzamy iż zakupiony przedmiot ma bezpośredni związek z naszą firmą (jest nam potrzebny we firmie) a nie bezpośrednio z konsumentem. Jeśli chcemy używać zakupiony przedmiot e celach prywatnych wtedy powinniśmy zakupić ten przedmiot jako osoba prywatna (nie podajemy danych firmy podczas zakupu).
JAK OMINĄĆ PRZEPIS!
Kupujemy dany przedmiot przez internet (na odległość - poza lokalem przedsiębiorstwa przedsiębiorcy) jako konsument (nie podajemy danych firmy) wtedy mamy status konsumenta i obowiązuje nas 14 dniowy okres odstąpienia od umowy. Po upływie 14 dni zgłaszamy do sprzedającego iż chcemy aby wystawił nam on fakturę na naszą firmę - sklep nie może nam odmówić. PROFIT  8)
« Last Edit: 4-02-2015, 22:25:57 by MESSIAH »
Life's a Bitch and I'm customer without wallet